Оскар

Вчені вивели формулу для отримання «Оскара»

Австралійські психологи з’ясували, які чинники є визначальними, щоб з більшою ймовірністю отримати премію «Оскар». Результати відповідного дослідження були опубліковані в British Journal of Psychology.

Згідно з висновками вчених, найбільшим потенціалом володіють американські актори, які грають у фільмах, що відображають американську культуру.

В основу аналізу лягли кінострічки і виконавці, які стали лауреатами «Оскара» з 1968 року, а також номінанти, які не отримали нагороди. Дослідження показало, що близько 69 відсотків оскароносних акторів — американці.

Також виявилося, що 88 відсотків картин, які отримали «Оскар», оповідають про американській культурі.

Отримані результати порівнювалися з висновками, зробленими щодо британської кінопремії BAFTA. При цьому з’ясувалося, що серед лауреатів BAFTA також переважають американці. Для британського актора шанс отримати англійську нагороду на 126 відсотків більше, ніж отримати «Оскар».

В цьому році церемонія нагородження премією «Оскар» відбудеться у Лос-Анджелесі 26 лютого.

Премію Американської академії кінематографічних мистецтв і наук, з 1940-х років відому як «Оскар», заснували в 1929-му і традиційно вручають діячів кіномистецтва за їх внесок у створення фільмів.