ПРАБАТЬКО МАТРИЦІ
ОСКАР: Новини кіно

ПРАБАТЬКО МАТРИЦІ

У Голлівуді розпочалися зйомки сиквела культового фільму "Трон"

Андрій Воронцов, Lenta.ru

8.04.2009

У змаганні за звання найдорожчого фільму в історії кінематографа, схоже, з'явився ще один несподіваний учасник. Йдеться про сиквел знаменитого "Трону", зйомки якого розпочнуться найближчим часом. Якщо вірити інформації, поширюваній представниками канадських студій, відповідальних за створення спецефектів, вартість проекту наблизиться до 300 мільйонів доларів. Але бюджет картини не головне. Важливіше, що нове покоління глядачів зможе знов зануритися в кіберпростір, створений задовго до "Матриці".

Варто відразу обмовитися, що астрономічний бюджет, про який вперше написала газета The Vancouver Sun, представляється абсолютно нереальним. В усякому разі, не для продовження такого фільму, як "Трон". Раніше аналогічна цифра звучала стосовно фільму Джеймса Кемерона "Аватар", але і вона у результаті виявилася сильно перебільшеною. Цілком можливо, йдеться про елементарну журналістську помилку або прагнення когось з творців майбутньої картини видати бажане за дійсне.

Проте, витрати на проект повинні бути дійсно великі, оскільки він вимагає застосування найпередовіших технологій захоплення і обробки зображення. Але про все по порядку.

Оригінальний фільм, що вийшов на екрани у 1982 році, здобув собі славу першопроходця в багатьох перспективних напрямах розвитку кінематографа. Так, "Трон" став першим фільмом, цілі епізоди якого повністю створені за допомогою комп'ютерної анімації. Саме в цьому фільмі вперше була запропонована ідея проникнення людини в кіберпростір, контрольований якоюсь дуже просунутою програмою. "Трон" є єдиним фільмом в історії, зйомки якого було дозволено проводити в комплексах Національної лабораторії Лоренса Лівермора. І так далі.

Сюжет картини будувався навколо молодого і амбітного програміста Кевіна Флінна (Джеф Бріджес), що працював на софтверний гігант ENCOM. Флінн створює унікальні комп'ютерні ігри, проте, його начальник з красномовним прізвищем Діллінджер привласнює плоди його праць собі. Одного разу Діллінджер позбавляє всіх програмістів з певним рівнем допуску можливості працювати з штучним інтелектом Master Control Program, керівництва комп'ютерною мережею компанії.

Прагнучи прояснити ситуацію і вивести начальника на чисту воду, Флінн за допомогою двох інших співробітників корпорації намагається зламати захист, але в результаті виявляється усередині системи у вигляді власного цифрового образу. Герой з'ясовує, що кіберпростір населений програмами, що живуть в тоталітарному суспільстві, яким править Master Control Program. Жителі цього світу періодично повинні брати участь в своєрідних гладіаторських боях - гонках на "світоциклах". Пригноблювані програми бачать у Флінні свого рятівника, і йому належить вступити в боротьбу з диктатором за допомогою програми під назвою "Трон".

Багато візуальних рішень творців картини були дійсно революційними, але велика частина спецефектів створювалася по-старому - методом ротоскопіюванія. Сцени в кіберпросторі знімалися на чорно-білу плівку, а потім кадри розфарбовувалися практично уручну. Про масштаб цієї роботи свідчить той факт, що в ній було задіяно понад 500 осіб, включаючи більше 200 художників-аніматорів з Тайваню.

Фільм, що вийшов під лейблом Walt Disney, не викликав особливого захоплення у критиків, і його касові збори були скромні: при 17-мільйонному бюджеті він заробив в кінотеатрах Північної Америки трохи більше 33 мільйонів доларів. Відбулося це не тільки тому, що молодій аудиторії, на яку власне "Трон" і був розрахований, було важко розібратися в хитросплетіннях сюжету. Найімовірніше, в 1982 році глядач був ще просто не готовий оцінити саму ідею проникнення в кіберпростір. Показово, що американська Кіноакадемія відмовилася номінувати "Трон" "Оскар" за спецефекти, оскільки таке масоване застосування комп'ютерної анімації визнали шахрайством.

Перші розмови про зйомки сиквела картини почалися в 1999 році, після тріумфу "Матриці" братів Вачовські. Проте ніяких активних дій в цьому напрямі не робилося аж до 2005 року, коли компанія Walt Disney оголосила про те, що наймає Лі Брайана Клугмана (Brian Klugman) і Стернтала (Sternthal) для розробки чорнового варіанту сценарію. У 2007 році режисером картини був призначений Джозеф Косинські (Joseph Kosinski), в активі якого були кінематографічні рекламні ролики до відеоігор. У липні 2008 року на виставці Comic Con в Сан-Дієго був показаний тізер до сиквелу, в якому з'явився все той же Бріджес. У грудні 2008 керівництво Walt Disney Pictures ухвалило рішення перейменувати сиквел "Трону". Проект, що іменувався раніше Tr2n, став носити назву TRZ.

На початку 2009 року були названі актори, які знімуться у сиквелі. Головні ролі зіграють Гаррет Хедлунд і Олівіа Вайд, повідомлялося, що до проекту також підключаться Карл Урбан і Джон Херд. Що стосується самого Бріджеса, то йому належить пройти процес комп'ютерного омолоджування, на зразок того, що застосовувався для створення образу Бенджамина Баттона у відомій картині Девіда Фінчера. Саме ці роботи можуть "з'їсти" левову частку бюджету фільму. Досить пригадати, що зйомки "Загадкової історії Бенджамина Баттона" обійшлися в 150 мільйонів доларів.

Отже, робота над продовженням без сумніву знакового фільму в історії кіноіндустрії почалася. Залишається сподіватися, що за всією візуальною пишністю, яка обіцяють його творцям сучасні технології обробки зображення, не загубиться сюжет і, головне, дух оригінальної історії, що пророчо передбачила небезпечне занурення людства у віртуальні світи.

Фотогалерея. Кадри з фільму "Трон"

[Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра]
1.jpg
450x300
2.jpg
450x300
3.jpg
450x300
[Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра]
4.jpg
450x300
5.jpg
450x300
6.jpg
450x300
[Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра]
7.jpg
450x300
8.jpg
450x300