Ці жахливі шкільні роки

04/11/2014

«Щоденник мами першокласника» - це російська сімейна драма з великою кількістю цікавих драматичних моментів, але без належного продовження.
 
Батьки (Дмитро Ендальцев і Світлана Ходченкова) маленького Василька (Дмитро Полунін) не знаходять собі місця, адже їх чадо іде перший раз в перший клас. Все необхідне потрібно підготувати, на «лінійку» не спізнитися. А попереду ще цілий навчальний рік і не одне батьківські збори. А хлопчик ще той непосида.
 
Книга Маші Трауб «Щоденник мами першокласника» дійсно написана, як щоденник на задану тему. До того ж це непоганий матеріал для ситкому, який для повнометражного фільму, можливо, і не дуже підходить. Кожну запис «Щоденника» можна зробити цілої 20-хвилинної серією. До повнометражних картин пред`являються дещо інші вимоги. Має бути послідовне оповідання, а не «вінегрет». Книга, як і її головний герой Вася, вже дуже непосидюча і мало схожа на романи Роулінг про шкільні роки Гаррі Поттера.
 
Дослідної сценаристи Марині Звєрєвої, що працює в кінематографі з 1970-х років, цілком під силу адаптувати «Щоденник» до законів кінооповіді, але вона цього не зробила. Та картина не тільки зберегла, а й примножила епізодичну природу книги. І це не може не виводити з себе. Адже щоразу історія обривається на найцікавішому місці для переходу до наступного, не зовсім уместному фрагменту.
 
В якості прикладу можна навести сцену дискусії батьків Васі про тома, як потрібно виховувати хлопчика. Логічно, що у фіналі фрагмента мама і тато повинні або змиритися, або розлучитися. Але... Глядача чекає стрибок у часі і розповідь про зовсім іншої історії. Таких крапок в картині маса. А хотілося б продовження розповіді.
 
Творці картини повинні були б копати глибше і доводити всі показані проблеми молодої сім`ї до логічної розв`язки. Однак ситуація в «Щоденнику» лише окреслена, а не повністю показана. Так, бабі захотілося навчити онука грати в карти на гроші, але не навіщо? Мама відмовилася від надомної роботи, щоб більше часу проводити зі своєю дитиною, і...? Бабуся не може визначитися, чи хоче вона чи не хоче сидіти з онуком. І так далі. І кожна ситуація без розв`язки. У фільмі просто перераховані всі можливі сімейні труднощі, але не більше того.
 
Справедливості заради варто відзначити, що про деяких історіях у картині розповідається від початку до кінця. Але ці історії глядачеві цікаві найменше, адже вони стосуються Васі і школи. Дорослим же більш цікаво вирішення фінансових труднощів дорослих або ж відбудеться виступ Васі на шкільному концерті.

Також про цей фільм читайте тут.
 

Повернутися до списку публікацій


Останні новини

Попередні публікації