П'ять секретів майстерності Брюса Лі

28/11/2013

Якби побилися Шварценеггер і Брюс Лі, хто б переміг? Це питання, яке мучило радянських підлітків епохи перебудови і перших відеопрокатів, так і залишиться без відповіді. В життя Брюса Лі вистачало місця таємниць: від загадки техніки знаменитого "дюймового удару", яким боєць валив суперника на близькій відстані, до справжньої причини смерті легенди кунг-фу, навколо якої досі ходить багато чуток і домислів. Після смерті "маленького дракона" було опубліковано більше двох десятків біографій, по-різному описують його життя. Секрети майстерності "маленького дракона", ось вже 40 років після смерті залишається іконою бойових мистецтв, з'ясував кореспондент "РГ".

Ні хвилини без тренувань

Вчителем Брюса Лі був легендарний патріарх школи Вин-Чунь Іп Ман. "Заспокой свій розум! Вивчи мистецтво відчуженості!", - вмовляв наставник. Тренування давалися підлітку непросто, але він самовдосконалювався і після їх закінчення. Наприклад, йдучи по вулиці, міг почати відпрацьовувати удари на листках дерев, лякаючи перехожих. А вдома під час обіду "набивав кулаки" прямо за столом на табуретці. Щоб втихомирити дитину, батьки давали Брюсу Лі книги. Так в житті спортсмена з'явилася друга після кунг-фу пристрасть - читання.

Краща техніка бою - у переможця

Зовнішню сторону кунг-фу - начебто літання по повітрю або проламати цегли - Брюс Лі вважав показухою. "Як часто ви бачили, щоб цегла з ким бився?", - питав боєць. Приміром, він радив, якщо на жінку нападе здоровий чоловік, вдарити його нижче пояса, а потім бігти з усіх ніг. Зрозуміло, що не всі поділяли такий його підхід до поєдинків. Однак ефективність Брюса Лі в бійці зводила нанівець початок дискусій. Правда підтверджувалася кулаком.

Дюймовий удар


Фото:Кадр з відео на Youtube.com

Одним з головних секретів Брюса Лі став його знаменитий "дюймовий удар". Боєць підходив до суперникові практично впритул і двома пальцями без всякого замаху просто валив з ніг. Повторити цей удар ніхто не зміг досі. Вчені пояснювали його особливостями будови головного мозку. Нейронними зв'язками, що дозволяють ідеально координувати рухи тіла і руки. Приблизно так само вважають і спортсмени. Величезна швидкість Брюса Лі і рух тіла, яке він вкладав в удар, збивало з ніг.

Сила в ногах

Брюс Лі вів здоровий спосіб життя. З тренувань він найбільше цінував біг. Бігав по годині, а потім ще катався на велосипеді з маленьким сином Брендоном. Брюс Лі не курив і не вживав алкоголь. Можливо, не тільки спорту, але і з-за того, що його батько Лі Хой Чуэнь був завзятим курцем опіуму. Спортсмен байдуже ставився до вечірок, пояснюючи, що йому нема чого на них робити. Між тим, після смерті в шлунку Брюса Лі лікарі виявили сліди марихуани.

Йти до мети

Головне - поставити перед собою чітку мету. Свої цілі Брюс Лі записував на папері, щоб випадково не забути, і називав їх передбаченнями. У 1969 році він склав собі таке пророцтво: "Я, Брюс Лі, стану в Сполучених Штатах найбільш високооплачуваною суперзіркою зі сходу. Я буду проводити найбільш вражаючі подання, і зіграю кращі ролі як актор. В 1970 до мене прийде світова слава, і з цього часу до кінця 1980 року на моєму рахунку буде 10 мільйонів доларів. Я буду жити так, як побажаю, і знайду внутрішню гармонію і щастя". Пророкування не встигло збутися повністю - "маленький дракон" помер у 1973 році. 

Повернутися до списку публікацій


Останні новини

Попередні публікації