«Мері Поппінс» і ще 4 яскравих кінороботи Тоні Уолтона

27/10/2013

Тоні Волтон24 жовтня святкує день народження британський художник по костюмах Тоні Уолтон  Про його безсумнівний і феєричний талант говорять «Оскар» за роботу над знаменитим мюзиклом «Весь цей джаз» і ще чотири номінації на золоті статуетки, а також низка інших престижних премій і номінацій - імениті режисери запрошують Тоні в свою команду, на його рахунку «Мері Поппінс», « Спляча красуня», «451º за Фаренгейтом» таінші не менш відомі фільми.

 

Ще зі школи маленький Тоні мріяв лише про дві речі: стати знаменитим художником і домогтися взаємності Джулі Ендрюс. Обидві мрії збулися: його знає весь світ, а на Джулі він одружився в 25 років, через симпатію примхливої красуні, що володіє божественним голосом, довелося поборотися. Саме вона виявилася його першою і єдиною любов'ю; Джулі подарувала йому дочку (Емму Уолтон Гамільтон) і... після десяти років подружнього життя залишила художника заради Блейка Едвардса. З тих пір практично ніхто не бачив на обличчі його посмішки, вона осяває добрі очі Тоні лише під час рідкісних зустрічей з Джулі і Еммою.

139301

Сьогодні ми згадуємо найбільш знамениті фільми, у створенні яких брав участь Тоні Уолтон. І спеціально для вас зібрали їх в невеликий огляд. Подивимося?

Мюзикл-фентезі «Мері Поппінс» (1964) отримав 5 «Оскарів» з восьми можливих; сюжет переказувати його безглуздо, - напевно ви бачили якщо не цю екранізацію, то російський варіант фільму вже точно. Робота Тоні Уолтона так і залишилася номінацією, однак треба врахувати, що мова йде про першому його творінні, до того ж Тоні працював у команді, - самому йому не настільки довіряли. І тому номінація на «Оскар» за «Кращу роботу художника по костюмах» виглядає гідною нагородою.
На відео представлена одна з пісеньок Мері, роль якої виконує Джулі Ендрюс. Між іншим, прослуховування по телефону вистачило, щоб П. Л. Треверс схвалила призначення актриси!

Тоні Уолтон брав участь і в створенні знаменитої екранізації безсмертного твору Рея Бредбері «451º за Фаренгейтом» (1966 р.). Це перший і єдиний англомовний фільм Франсуа Трюффо; відео до нього представлено також англійською мовою. У прочитали книгу після його перегляду виникають питання, а ось у тих, хто не читав, зазвичай виникає палке бажання ознайомитися з першоджерелом.

За роботу над оскароносним «Вбивство в Східному експресі» (1974 р.) Уолтон був номінований не тільки на «Оскар», але і на дві премії Британської академії: «За кращі костюми» і «Найкращу роботу художника». Екранізація однойменного детектива Агати Крісті вважається найвдалішою з усіх існуючих. Відео до фільму представлено на англійській мові.

Мюзикл «Віз» (1978 р.) з Дайаною Росс і Майклом Джексоном (це перша його роль в кіно) був номінований на «Оскар» чотири рази; відразу дві золоті статуетки могли б потрапити в руки Тоні. На жаль, як і премія Сатурн, вони залишилися номінаціями. На відео представлена танцювальна сценка з фільму, що є екранізацією однойменної бродвейської постановки, а також своєрідним переосмисленням класичної казки Баума «Чарівник країни Оз».

А ось за декорації до феєричної музичній драмі «Весь цей джаз» (1979), задуманої геніальним хореографом і режисером Боба Фоссі, Тоні Уолтон все-таки отримав свій «Оскар»! Картина про творчу кар'єру Джо Гідеона зібрала безліч престижних нагород і премій; показаний нам жорстокий світ індустрії розваг, де пролито багато сліз і поту, де продюсерам вигідніше смерть, ніж саме шоу, маскуються красивими декораціями, костюмами і фальшивими посмішками. Як це схоже на наше реальне життя!
На відео представлена танцювальна сценка з фільму.

Повернутися до списку публікацій


Останні новини

Попередні публікації