Вісім популярних ролей Михайла Жарова

27/10/2013

Михайло Жаров. Світлина kinopoisk.ru27 жовтня - день народження Михайла Жарова. Ми зробили підбірку яскравих робіт одного з найбільш знаменитих радянських акторів, які увійшли у золотий фонд вітчизняного кіно.

Автор: Світлана Можаєва

Актор театру і кіно Михайло Жаров (1899-1981), народний артист СРСР, лауреат трьох Сталінський премій і Герой Соціалістичної праці входить у плеяду кінозірок радянської епохи. У 1920-1930-х він служив у театрах Всеволода Мейєрхольда і Олександра Таїрова, казанському БДТ, а з 1938-го прийшов у Малий театр і залишився там на все життя. У кіно Жаров дебютував в 1915 році, коли зіграв опричника у фільмі «Цар Іван Васильович Грозний», і дуже скоро здобув славу майстра епізоду. А в 1930-і його вже знала вся країна. Михайло Іванович зіграв у кіно 60 ролей, серед яких Димба («Повернення Максима»), Артинов («Анна на шиї»), Малюта Скуратов («Іван Грозний» Сергія Ейзенштейна). За ролі Меншикова в картині «Петро I», козака Перчихина в «Обороні Царицина» та Михайла Харитонова у виставі «За тих, хто в морі!» актор отримав Сталінські премії.

Вісім кращих ролей Михайла Жарова

1. «Путівка в життя», 1931, Жиган. Михайло Іванович зіграв чарівного бандита, ватажка зграї і завсідника притонів, вбив головного героя - Мустафу, який не став більше промишляти крадіжками, а вирішив заробляти на хліб чесною працею. Але незважаючи на негативну роль, Жаров прославився на весь Радянський Союз. Кращий епізод фільму - де Жаров співає коломийки разом з Риной Зеленої (майбутня кінозірка зіграла в картині свою першу роль). Радянський фільм про перевиховання важких підлітків, отримав головну нагороду I Міжнародного кінофестивалю у Венеції, купили 26 держав. А в цілому стрічку подивилися глядачі 107 країн.

 

2.«Ведмідь», 1938, Григорій Степанович Смирнов. У фільмі за однойменним оповіданням а. п. Чехова Жаров зіграв відставного поручика артилерії, який прийшов вибивати борг у сусідки-поміщиці і, отримавши відмову, викликав даму на дуель... В ролі вдовиці виступила легендарна Ольга Андровская.

3. «Повітряний візник», 1943, Іван Баранов. У воєнній стрічці, знятої за сценарієм Євгена Петрова (співавтор Іллі Ільфа), Михайло Іванович зіграв героя-льотчика, закоханого в оперну співачку. Її зіграла третя дружина Жарова, кінозірка радянської епохи Людмила Целіковська.

4. «Близнюки», 1945, Вадим Єропкін. Герой Жарова - начальник бази Горторга. Жартівник і веселун Вадим Спиридонович, який втік від законної дружини і двох малюків, доглядає за молоденькою электромонтершей. У фіналі комедії чарівного пройдисвіта викриває дружина.

5. «Неспокійне господарство», 1946, старшина Семибаб. Старшина керує бутафорським аеродромом, який повинен противника відволікати від основного військового об'єкта. Це перша режисерська робота Михайла Жарова, де він зняв і дружину Людмилу Целіковську, і майбутнього режисера Юрія Любимова. У цьому фільмі, як і в багатьох інших, Жаров співає.

6. «Дівчина з гітарою», 1958. Свиристинский. Актор зіграв директора музичного магазину. У ліричній комедії, присвяченій Міжнародному фестивалю та студентів у Москві, Жаров знімався разом з Людмилою Гурченко і Фаїною Раневської.

7. «Старша сестра, 1966, Дмитро Ухов. Жаров зіграв рідного дядька дівчаток, які залишилися після Блокади Ленінграда сиротами, який мріє дати своїм підопічним освіта і щастя. Яким він його розуміє. Дядя Митя вчить їх жити і навіть старшу намагається видати заміж, знайшовши їй нареченого. У прокаті фільм подивилися 22, 5 мільйонів глядачів.

8. «Сільський детектив», 1968, Федір Аніскін. Артист зіграв мудрого і справедливого сільського слідчого Федора Івановича. За виконання головної чоловічої ролі в 1970 році Жаров отримав Почесний диплом журі на Всесоюзному кінофестивалі в Мінську.

 

Повернутися до списку публікацій


Останні новини

Попередні публікації