"Антихрист" фон Трієра отримав "антиприз" в Каннах

24/05/2009

Виконавці головних ролей у фільмі "Антихрист" Віллем Дефо (зліва), Шарлота Генсбур (справа), і Ларс фон ТрієрЕкуменічне жюрі 62-го Каннського кінофестивалю присудило скандальному фільму Ларса фон Трієра "Антихрист" "антиприз", передає Agence France-Presse.

Нова стрічка данського режисера була названа жюрі "найбільш ненависним до жінок фільмом". Вона так вразила фахівців, що вони вирішили висловити своє обурення за допомогою "антипризу". Тим часом власне приз екуменічного жюрі, що вручається за особливу моральність кінотворів, дістався Кену Лоучу за фільм "У пошуках Еріка" (Looking for Eric).

Директор Каннського кінофестивалю Тьєрі Фремо (Thierry Fremaux) назвав таку реакцію на фільм фон Трієра "сміхотворноюї" і такою, що межує із закликом до цензури. Більше того, цю скандальну ухвалу винесло жюрі, на чолі якого стоїть режисер, підкреслив Фремо (нагадаємо, в 2009 році екуменічне жюрі очолив французький режисер румунського походження Раду Міхаїлеану).

"Антихрист" увійшов до основної програми фестивалю. Під час показу глядачі, серед яких було багато професійних критиків і журналістів, голосно коментували відеоряд, іронічно сміялися і несхвально свистіли, і щонайменше чотирьом з них стало погано від побаченого.

Володар Золотої пальмової гілки 62-го Каннського кінофестивалю стане відомий увечері сьогодні, у неділю, 24 травня. У суботу визначилися переможці програми "Особливий погляд" (грецький фільм "Ікла" і румунський "Поліція, прикметник"), а також лауреат премії ФІПРЕССІ ("Біла пов'язка" Міхаеля Ханеке).

Повернутися до списку публікацій


Останні новини

Попередні публікації