Ім’я мені – легіон, бо нас багато

Профайл нового героя-мутанта з FX й відгуки критиків на перші епізоди серіалу Ноа Хоулі

В Біблії людини, одержиму безліччю злих духів, Ісус запитав, яке ім’я її. Відповідь була наступною: «Легіон, бо нас багато». Таку ж відповідь може дати син професора Ксавьера – Девід Холлер, що потрапив до психлікарні з діагнозом «шизофренія» і «параноя». За своє життя Девід пропустив через свою голову півсотні осіб. Він побував і лиходієм, і героєм, і причиною апокаліпсису. Але він не винен у тому, що став причиною тисячі бід: як каже шоураннер нового серіалу FX «Легіон» Ноа Хоулі, Девід – лише маленький хлопчик, який раптом почав чути голоси.

ПРОФАЙЛ/ІСТОРІЯ ХВОРОБИ

Батьки Девіда Холлера – професор Чарльз Ксав’єр і ізраїльський дипломат Габріелла Холлер. Вони познайомилися задовго до того, як майбутній Професор Ікс почав збирати навколо себе мутантів, посварився з Магнето і закохався в Мойру МакТаггерт.

В ті часи Ксав’єр працював у госпіталі, де проходили реабілітацію жертви голокосту. Чарльз не просто допомагав, він з допомогою телепатії полегшував біль і стрес від того, що сталося. Габріелла була однією з його пацієнток. Мутант-телепат в неї закохався. Одужання тривало кілька тижнів, а як тільки процес відновлення підійшов до кінця, Геббі і Чарлі зіграли весілля.

Шлюб був недовгим. Пара розбіглася з-за того, що Чарльз був надто захоплений роботою. Принаймні так вважала Габріелла. Їй хотілося уваги, турботи, ласки, а Чарльз не затыкаясь розповідав їй про мутантів, еволюцію і поганого Магнето. Йдучи від Геббі, Професор Ікс не підозрював, що його вже колишня дружина вагітна.

Габріелла не планувала розповідати Ксавьеру про сина, якого вона назвала Девід. Але через кілька років після розлучення хлопчик сам дав про себе знати. Геббі до того моменту вже стала ізраїльським послом і за нової вийшла заміж. Разом з родиною вона вирушила з дипломатичною місією до Франції. На превеликий жаль, в Парижі сім’я стала жертвою теракту.

У будинок до Габріеллі, Девіду і Девіду Шомрону, зміннику Ксав’єра на «посту» чоловіка увірвалися люди зі зброєю. На очах підлітка розстріляли вітчима, на що він зреагував аутично – впав у кататонічна стан. Одночасно відбувається розблокувало мутацію Девіда. Він буквально спопелив мізки терористів всередині їх черепів. Вбиваючи агресорів, Холлер подумки злився зі своїми жертвами. Він відчував їх емоції, читав думки, увібрав в себе особистості. У підсумку «Я» хлопчика-підлітка розбилося на чотири фрагменти. Жодну зі своїх особистостей Девід контролювати не міг.

Так почалася історія, по ходу якої Девід Холлер побував героєм, злодієм, вбивцею власного батька, причиною апокаліпсису, мандрівником у часі. Він «наплодив» безліч альтернативних реальностей. При цьому Девід так і не навчився тримати себе в руках. Власне, про це детальніше розповість вже серіал телеканалу FX.