Свій серед Чужих
ОСКАР: Новини кіно

Свій серед Чужих

29.04.2009

Андрій Воронцов, Lenta.ru

Кінокомпанія 20th Century Fox повертає на екрани своїх головних монстрів

Не встигла ще кінематографічна і глядацька громадськість переварити інформацію про те, що 20th Century Fox реанімує Хижака, трохи загиблого в результаті безглуздого екранного зв'язку з інопланетними монстрами з кислотою замість крові, як з'явився новий привід для передчасних захоплень. Керівництво компанії веде переговори з режисером Рідлі Скоттом про зйомки не то пріквела, не то рімейка "Чужого".

З одного боку, здавалося, що ні Хижак, ні Чужий нікуди і не пропадали надовго, а останніми роками навіть сходилися стінка на стінку в кошмарних екранізаціях однієї не менш кошмарної гри. З іншого, те саме сьогодення Хижак і Чужий, які однією своєю появою викликали подиви до нестямного крику - "ми всі помремо!", давно почили в бозе.

Першого відправив на той світ майбутній губернатор Каліфорнії в оригінальній картині Джона Мактірнана. Друга частина "Хижака" навіть при більш довершених спецефектах і солідному бюджеті не йшла ні в яке порівняння. Це був просто фільм про вудуїстів, що обжерлися галлюциногенних грибів. Про пізніші експерименти і згадувати не хочеться.

Чужому повезло трохи більше. Після неймовірно страшного першого фільму Рідлі Скотта послідувало вражаюче продовження у виконанні Джеймса Кемерона, а потім трохи менш вдала, але все ще лякаюча версія Девіда Фінчера. Четверта серія з гучною назвою "Чужий. Воскресіння" воскресінням насправді не була. Саме вона забила в труну Чужого останній іржавий цвях, остаточно перетворивши серіал на куточок дідуся Дурова.

У різних варіаціях чутки про повернення на екрани двох самих відомих після Йоди інопланетних істот циркулювали давно. То один, то інший відомий режисер заінтриговував профільні ЗМІ міркуваннями про те, що б він зробив для відродження того самого первісного жаху, які вселяли перші Хижак і Чужий. Про останнього розмов було куди більше, але доля Хижака визначилася швидше.

Днями творець "Міста гріхів" і деяких інших фільмів, присвячених способам утилізації людських істот, Роберт Родрігес признався, що саме йому доручено виростити нового інопланетного мисливця. Причому робити він це має намір на основі свого власного сценарію, написаного близько 15 років тому. 20th Century Fox настільки довірилася Родрігесу, що віддала йому всю повноту креативної і адміністративної влади над франшизою. Родрігес вибиратиме режисера нового фільму, а може бути, і фільмів, він же затверджуватиме остаточний варіант сценарію і, найімовірніше, він зніме деякі епізоди картини, повідомляє сайт 100news.net

.

Більше того, розділяючи упевненість більшості фанатів в тому, що зняти "Хижака" без Шварценеггера майже неможливо, Родрігес пообіцяв подумати про те, як забезпечити проекту участь губернатора Каліфорнії, не особливо відволікаючи останнього від основної роботи. Правда, на роздуми у нього залишилося не так багато часу. 20th Century Fox вже оголосила, що має намір випустити картину в 2011 році.

Історія відродження Чужого драматичніша. Ще на початку 2001 року повідомлялося, що виконавиця ролі Елен Ріплі Сигурні Вівер підписала контракт про участь в п'ятій частині серіалу. Нібито був навіть сценарій, написаний Джоссом Відоном. Але чи то в 2001 році знайшлися справи більш важливі, чи то ця інформація була тим самим прагненням видати бажане за дійсне, але розмови про п'ять частини затихли на два роки.

ФОТОГАЛЕРЕЯ ФІЛЬМУ "ЧУЖИЙ ПРОТИ ХИЖАКА"