СЛІДАМИ РОСОМАХИ
ОСКАР: Новини кіно

СЛІДАМИ РОСОМАХИ

8.04.2009

Григорій Злов, Lenta.ru

Витік копії фільму кінокомпанії 20th Century Fox допоможе розмноженню мутантів

Скандал з витоком в Мережу незавершеної версії фільму "Люди Ікс. Почало. Росомаха", що здавався спочатку першоквітневим жартом, досить швидко став живильним середовищем для народження чергової теорії змови. Крім кінокомпанії 20th Century Fox, в нього опинилися втягнуті і інші підрозділи корпорації Руперта Мердока News Corp., які проявили дивовижну неузгодженість в діях. Не дивлячись на всі видимі зусилля правовласників і навіть ФБР, зупинити розповсюдження фільму в торрентних мережах не вдається. І вже не вдасться. На щастя для 20th Century Fox.

Перші повідомлення про "втечу" "Росомахи" з'явилися якраз у всесвітній День Дурня. Стверджувалося, що у файлообмінних мережах за місяць до світової прем'єри опинилася фінальна версія картини в DVD-якості. Єдиним її недоліком була відсутність деяких спецефектів, які звичайно накладаються в процесі пост-продакшен. У самій появі таких файлів в трекерах не було нічого дивовижного. Незадовго до гучних прем'єр мережі наповнюються подібними посиланнями, але в 99 випадках із ста вони є помилковими, покликаними лише підвищити рейтинг того, що "роздає". З "Росомахою" все було інакше.

Що відмовчувалася майже доба кінокомпанія 20th Century Fox виступила з офіційною заявою, в якій підтверджувався сам факт витоки і якість відео, але підкреслювалося, що версія картини, що потрапила в Мережу, не є фінальною, оскільки в ній не вистачає закінчення, яке було зняте режисером Гевіном Худому вже на стадії монтажу. І тут варто пригадати, про що саме йде мова.

У середині січня 2009 року співтовариства поклонників кінофраншизи схвилювала інформація про нові зйомки, що ведуться у Ванкувері. Хвилювання було таке велике, що виконавець головної ролі Х'ю Джекман виступив з відкритим листом, в якому спробував заспокоїти фанатів, оголосивши, що роботи є плановими. Мов, графіки акторів такі щільні, що викроїти час на зйомку деяких епізодів їм вдалося лише на фінальному етапі.

Пояснення вийшло досить слабким. У картині не задіяно жодного актора рівня Джекмана, і в їх неймовірну зайнятість, яка не дозволила вчасно включитися в проект, здатний дати сильний поштовх їх кар'єрі, віриться насилу. По мережі швидко розповзлися чутки про те, що мотивом перезйомки став якийсь конфлікт Гевіна Худа з продюсерами картини. Тепер же після офіційного визнання витоку можна запропонувати і інше пояснення.

Цілком імовірно, що вже тоді керівництво кінокомпанії було обізнане про пропажу копії фільму і ухвалило рішення екстрено внести зміни в сюжет. Щось подібне раніше трапилося з картиною "Термінатор. Так прийде рятівник", фінал якої також перезняв через те, що став відомий потенційним глядачам задовго до прем'єри. Є і інша, радикальніша, версія. Що якщо витік - лише хитрий піар на межі фолу, покликаний розігріти очікування до рівня свічення? Судіть самі.

Днями стало відомо, що один з найпопулярніших колумністів компанії FOX News розмістив на своєму блозі рецензію на піратську копію фільму. Роджер Фрідман, чиї статті є чи не головним генератором трафіку для сайту Fox, розхвалив картину, уточнивши, що навіть в незавершеному варіанті вона справляє велике враження. Поява такого тексту вельми дивно, враховуючи, що написаний він не стажистом, а великодосвідченим професіоналом, який був чудово обізнаний про зусилля, що додаються корпорацією в боротьбі з піратством.

Через деякий час стаття була видалена з сайту компанії, а студія 20th Century Fox вибухнула довжелезним засудженням дій Фрідмана і зажадала у партнерської структури вжити заходи. 6 квітня FOX News обнародувала заяву про розрив контракту з Фрідманом, подякувавши йому за 10 років вірного служіння компанії.

Все виглядає логічно, адже саме після його статті розповсюдження копії фільму в інтернеті придбало швидкість лісової пожежі. Так, за даними ресурсу TorrentFreak, користувачі викачали картину більше мільйона разів. Найбільший трекер The Pirate Bay відзвітував, що фільм "Люди Ікс. Почало. Росомаха" очолив список 100 найпопулярніших торрентів.

Опитування, проведені файлообменними мережами, свідчать, що лише шість відсотків респондентів упевнені в тому, що через витік 20th Century Fox позбудеться солідного куша, а більшість тих, що викачали файл мають намір сходити надалі в кіно і придбати ліцензійну копію картини. Тобто, дію замітки Фрідмана ніяк не можна назвати негативною.

Цілком можливо, що і екстрені зйомки у Ванкувері, і сам витік, і дивна рецензія Фрідмана - не є ланками одного ланцюга і лише демонструють неузгодженість дій департаментів величезної корпорації. Мабуть, крадіжка копії стала помстою когось з її співробітників керівництву. Адже послав же хтось в офіс самого Мердока записану на DVD-диск версію, що гуляє по мережі. Але в епоху, коли творці блокбастерів йдуть на неймовірні хитрування для "розкручування" своїх творінь в інтернеті, можна чекати чого завгодно, навіть такого екстравагантного способу реклами.

У будь-якому випадку, кінокомпанія 20th Century Fox у програші не залишиться, а сам скандал, поза сумнівом, допоможе дати старт цілої серії відгалужень від згасаючої кінофраншизи "Люди Ікс".

Кадри з фільму "Люди Ікс. Росомаха"
[Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра]
1.jpg
1000x667
2.jpg
1000x666
3.jpg
1000x750
[Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра]
4.jpg
598x276
5.jpg
599x287
6.jpg
600x292
[Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра] [Нажмите для просмотра]
7.jpg
507x746
8.jpg
524x759
9.jpg
497x767