Славний хлопець Робін Гуд!
ОСКАР: Новини кіно

Славний хлопець Робін Гуд!

19.02.2009

Андрій Воронцов, Lenta.ru

Рідлі Скот Рідлі Скот оголосив Францію головним ворогом розбійника з Шервудського лісу

Дивні справи творяться з багатостраждальним проектом Рідлі Скота "Ноттінгем", яким знаменитий режисер начебто мав намір виправдати знаменитого супротивника Робін Гуда з Шервудського лісу. Спочатку зйомки були відкладені майже на півроку, оскільки Скоту потрібен був тільки весняний ліс, потім промайнув неймовірний слух про те, що роль Робіна дістанеться Крістіану Бейлу, записаному рішуче у всі гучні проекти останніх років, потім заговорили про конфлікт з Раселом Кроу. Врешті-решт, сам Скот заявив, що взагалі все буде зовсім не так.

Ідея зйомки ревізіоністського фільму про відносини легендарних героїв англійської історії витала в повітрі давно. Звична для всіх схема - благородний розбійник проти жадібного регіонального володаря, що робить замах до того ж на честь коханої Робін Гуда, вичерпала свій кінематографічний потенціал ще за часів фільму з Кевіном Костнером. В той же час, формула, що ніколи не втрачає своєї актуальності, "у багатих брав, бідним віддавав" вимагала нового розвитку, бажано в такому модному нині жанрі "нуар".

І Рідлі Скот разом зі сценаристами Ітаном Рейффом і Сайрусом Ворісом знайшов цілком логічний вихід. А що коли просто розповісти правду і назвати речі своїми іменами? Що розбійник залишається розбійником, не дивлячись на романтизацію його образу за минулі сторіччя. Що чесний васал короля, що встановлює законність і порядок в увіреному йому регіоні, заслуговує куди більшої пошани. Що єдиною сполучною ланкою між ними є горезвісна діва Меріон, що перетворює досить рядову історію про боротьбу з бандитизмом в любовну драму. Звучало все це дуже багатообіцяюче.

Сієна МіллерМайже відразу ж стало відомо, що роль сера Роберта Торнхема, шерифа Нотінгемського, зіграє Рассел Кроу, що має багатий досвід роботи в батальних картинах взагалі і з Рідлі Скотом зокрема. Роль Меріон дісталася скандалістці Сієні Міллер, "засвітилися" в проекті Вільям Херт, Ванесса Редгрейв і Марк Стронг. Довгий час залишалося загадкою ім'я виконавця ролі Робін Гуда. Слух про участь Крістіана Бейла, на щастя, так і залишився слухом. Але одного разу все прояснилося, так як!

Продюсер картини Брайан Грейзер раптово розговорився і повідомив, що образ стрільця з Шервудського лісу також дістанеться Расселу Кроу. Згідно із задумом авторів, шериф Нотінгемській і є Робін Гуд, і саме цим пояснюється незначність його успіхів в боротьбі з бандитами, що окупували ліси. Проект ставав все цікавішим.

А потім почався повний бардак. Спершу акторську трупу покинула Сієна Міллер. Причина її відходу сама по собі гідна занесення в аннали, або куди там звичайно заносять такі курйози в Голлівуді. Виявилось, що відома всім обжерливість Кроу і його непомірність у вживанні міцних напоїв довели його фізичну форму до стану напіврозпаду. Міллер виглядала б дуже дивно поряд зі схожим на бочку еля Робін Гудом, і продюсери ухвалили рішення підшукати йому подругу по віку і за розміром.

Потім якісь джерела в оточенні колишнього вундеркінда з Австралії стали ділитися ще цікавішою інформацією. Затверджувалося, що Кроу не тільки зажадав переписати майже половину сценарію, щоб ще більше зосередити оповідання на своєму персонажі, але і... замінити режисера. Чим саме Скот не догодив Кроу, не повідомлялося, але продюсери, налякані можливістю втрати зірки такого класу, були вимушені провести під час різдвяних канікул переговори з декількома кандидатами на цю посаду.

Чим вони закінчилися для претендентів, невідомо, але для самого проекту все обернулося справжньою революцією. 17 лютого в інтерв'ю MTV Рідлі Скот оголосив, що відмовився від первинної ідеї об'єднання образів Нотінгема і Робін Гуда. Відтепер шериф стане здійснений другорядною фігурою, а його роль не виходитиме за рамки, обкреслені раніше іншими фільмами на цю тему. Сюжет повністю фокусується на шервудському розбійнику і його минулому, яке творці картини мають намір прослідкувати аж до участі Робін Гуда в хрестовому поході під буттям на чолі Річарда Левове серце.

Расел КроуАле хто ж стане головним супротивником Гуда? Виявляється, не окрема історична особа, а ціла країна, тобто Франція. Адже саме з території Франції пришли супостати на чолі з Вільгельмом Завойовником, і не тільки захопили владу, але навіть змінили, по версії Скота, архітектурний стиль англійських церков. "Лиходій в цьому сенсі буде куди більше і небезпечніше", - резюмував режисер і пообіцяв почати зйомки фільму під новою назвою "Робін Гуд" вже в найближчі два місяці.

Ось, власне, і все. В результаті невиразної підкилимової метушні одних і обжерливості інших дуже інтригуюча інтерпретація англійських народних балад і драма характерів готова перетворитися на банальну казку про боротьбу з іноземними загарбниками. Природно, для британця Рідлі Скота, що є спадкоємцем всіх мислимих традицій його країни, Франція, що причаїлася за Ла-Маншем, повинна викликати підсвідому неприязнь. Але не до такого ж ступеня!

Залишилося тільки перетворити Братика Тука і Маленького Джона в осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації, а діву Меріон, яку, до речі, довірили Кейт Бланшет, в захисницю прав пригноблюваних англосакських жінок, і можна сміливо відправлятися за нагородою британської Кіноакадемії.

Ну, а що стосується Расела Кроу, то, якщо все, що повідомляли про нього анонімні інформатори, відповідає дійсності, то якраз пригадати про колись висловлене ним бажання пожертвувати після смерті свій мозок науці. Час прийшов!