СВІТ ЦІКАВИХ НОВИН

 

До року, що минає, додадуть одну секунду

 

9/12/2008

 

"Постоянство памяти" кисти Сальвадора Дали  31 грудня до 2008 року, який минає, додадуть одну секунду. Так звана високосна секунда, або секунда координації, буде додана до звичного часу через нерівномірне обертання планети.

Рішення про "подовження" року було ухвалено на міжнародному консорціумі хронометристів. Внесення необхідних поправок в календар стало можливим після винаходу в 1949 році атомного годинника, який до сьогоднішнього дня є найбільш точними серед існуючих типів хронометрів.

 

Учені, що зібралися на засіданні, присвяченому додаванню в календар ще однією секунди, заявили, що всі годинники, встановлені в мобільних телефонах і комп'ютерах, автоматично продовжать 2008 рік.

 

Перші коректування стандартного перебігу часу були вироблені в 1972 році. З того часу додаткова секунда може приплюсовуватися до року в кінці доби або 31 грудня, або 30 червня. Таким чином, в день продовження року після 23 годин 59 хвилин і 59 секунд настає час, рівний 23 годинам 59 хвилинам і 60 секундам. Востаннє секунда координації була додана 31 грудня 2005 року.

 

Нинішнє коригування часу дозволить високосному 2008 року стати найдовшим за останні 16 років. Відзначимо, що обертання Землі з часом сповільнюється, що може стати причиною частішого введення в календар секунди координації.