Лауреата Нобелівської премії у галузі літератури назвуть 9 жовтня ОСКАР: Новини кіно

Лауреата Нобелівської премії у галузі літератури назвуть 9 жовтня

October 3, 2008

Фото AFPПостійний секретар Шведської Королівської академії Хорас Енгдаль назвав день, коли стане відоме ім'я нового володаря Нобелівської премії у галузі літературі: це відбудеться в четвер, 9 жовтня 2008 року, о першій годині дня за стокгольмським часом (15.00 за Києвом). Про це повідомляється на сайті премії.

Грошова частина найпрестижнішої у світі літературної нагороди складе 10 мільйонів шведських крон, що еквівалентно 1,42 мільйона доларів або 1,02 мільйона євро.

Агентство France Presse наводить список літераторів, яких в книжкових і газетних колах Стокгольма, а також в букмекерських конторах вважають ймовірними кандидатами на премію: французи Жан-Марі Гюстав ле Клезіо і Верб Бонфуа, кореєць Ко Юн, голландець Сейс Нотебоом, перуанець Маріо Варгас Льоса, американці Філіп Рот і Джойс Керол Оутс, італійці Антоніо Табуккі і Клод Магріс, сірієць Адоніс, чех Арност Люстіг, японець Харукі Муракамі, швед Тумас Транстремер, мексиканець Карлос Фуентес, канадка Маргарет Етвуд, ізраїльтянин Амос Оз, австралієць Ліс Мюррей, британець Джон Ешберрі, данець Інгер Крістенсен. Багато хто з тих, хто тут перераховані, згадується в списках кандидатів на "нобелівку" з року в рік. Відзначимо, що Доріс Лессінг, лауреат 2007 року, не значилася ні в одному такому списку.

30 вересня Хорас Енгдаль в інтерв'ю агентству Associated Press заявив, що вважає американську літературу "обмеженою" і "ізольованою". З цієї репліки низка англомовних оглядачів зробили висновок, що американським авторам не варто розраховувати на премію цього року.