ОСКАР: Новини кіно ОСКАР: Новини кіно

У Монтані почали відстрілювати міських оленів

October 1, 2008

У місті Хелена, столиці американського штату Монтана, влада почала відстрілювати оленів, повідомила газета The New York Post в понеділок, 29 вересня. Зараз розмір міської популяції оленів складає близько 700 голів.

Олені в Хелені як відзначає видання, не відчувають страху перед людьми. Агресивні тварини нападають на рознощиків газет, забираються на дахи будинків, псують газони. Також в місті через оленів останнім часом різко зросла кількість дорожніх подій. У муніципалітеті вважають, що якщо не вживати ніяких заходів, то до 2010 року число оленів виросте до 1200 голів.

Міське управління поліції недавно отримало фінансування у розмірі 30 тисяч доларів для реалізації програми зі скороченню числа оленів на 50 голів.

Наголошується, що багато городян організували збір пожертвувань для фінансування цього проекту.

Поліцейські не тільки відстрілюють оленів, але також встановлюють в місті спеціальні пастки для оленів. Видання повідомляє, що потрапивши всередину пастки тварина гине від удару струмом так само, як на м'ясокомбінатах. Потім м'ясо убитих оленів прямує в зоопарки на корм хижакам або розподіляється між незаможними громадянами. У Хелені вже убито 13 оленів.

Американські захисники прав тварин засудили відстріл оленів в Монтані. Проте більшість місцевих жителів рішення міської влади підтримують, оскільки багато хто, як відзначає New York Times, побоюється за своїх дітей.

Тим часом міська влада повідомила, що в майбутньому скорочення чисельності оленів здійснюватиметься гуманнішими методами. Наприклад, пропонується за допомогою особливих рушниць, що стріляють ампулами, уприскувати в тіла тварин речовини, що знижують репродуктивні функції.