Опубліковано список IT-переворотів на 10 років вперед ОСКАР: Новини кіно

Опубліковано список IT-переворотів на 10 років вперед

September 27, 2008

Схема "облачных" вычислений с сайта howstuffworks.comВидання РС World опублікувало список з 10 "IT-переворотів", тобто подій, які серйозно змінять життя користувача протягом найближчих десяти років. На першому місці – розвиток "хмарних" обчислень. Нагадаємо, що концепція хмарних обчислень передбачає надання віддалених обчислювальних потужностей, дискового простору і каналів зв'язку замовникові. На використання "хмарних" обчислень компанії підштовхне висока вартість оренди приміщень і висока вартість електроенергії.

На другому місці – бурхливий розвиток інтерфейсу "людина-машина". Команди кишеньковому комп'ютеру подаватимуться голосом, окуляри-дисплеї доповнюватимуть те, що ми бачимо в реальності. Видання стверджує, що приходу цього часу ми не помітимо. Услід за iPhone, наприклад, можуть з'явитися окуляри iGlasses і сережка iEarRing. Також з'явиться і нове покоління комп'ютерних вірусів, іноді дуже небезпечних. Наприклад, "заражені" окуляри-дисплеї показуватимуть порожню вулицю, тоді як по ній рухатиметься безліч особливо швидких автомобілів.

На третій позиції – еволюція обчислювальних систем. Комп'ютери працюватимуть швидко і без помилок. Комп'ютер завантажуватиметься за секунди, збоїв в роботі буде значно менше, а інтерфейс стане значно більш інтуїтивним.

Четверте місце займає поява пристроїв, що зберігають всю інформацію, яку людина отримує за життя. Завдяки вбудованим технологіям розпізнавання мови і відео, такий пристрій запам'ятає все за вас. Проблеми зберігання великих об'ємів даних не буде.

На п'ятому місці – подальший розвиток смартфонів, з розпізнаванням мови, віртуальними клавіатурами і іншим. Шоста позиція – виробництво без участі людей. На сьомій позиції – розпізнавання зображень. Наприклад, сфотографувавши квітку, можна буде відправити запит до Google, і він повідомить назву квітки.

На восьмому місці – збільшені можливості органів влади щодо контролю за населенням. На вулиці розмістять камери, що розпізнають осіб так само, як зараз це робиться з номерними знаками машин. Пересування автомобілів в майбутньому може контролюватися видалено. Дев'ята позиція – розвиток бездротових мереж. Власники смартфонів не думатимуть, можна підключитися до Інтернету чи ні, мережі будуть доступні скрізь. І, нарешті, замикає рейтинг зміна характеру відносин з іншими людьми. За словами авторів, користувач вже не помічатиме різниці між своїми онлайн- і оффлайн-друзями.