ОСКАР: Новини кіно ОСКАР: Новини кіно

Після меси Папи Римського пропала раритетна чаша

September 27, 2008

Папа Римський Бенедикт XVI під час меси у Люрді. Фото AFPЦеремоніальна чаша, яку використовував Папа Римський Бенедикт XVI під час богослужіння в Люрді (Lourdes),, Франція була вкрадена відразу ж після завершення меси.

Позолочена чаша, створена не пізніше середини XVIII століття, зберігалася в одному з монастирів, розташованих біля Люрду. Чаша була спеціально надана монастирем для проведення урочистого богослужіння в ході візиту Папи Римського 13-15 вересня, коли в Люрді святкували 150-річчя з'яви Діви Марії.

Не дивлячись на підвищені заходи безпеки, що супроводжували візит Бенедикта XVI, зловмисникам вдалося вкрасти церковне начиння, повідомили представники монастиря, що володів чашею. Подробиці крадіжки вони уточнювати не стали, розповівши лише, що чаша пропала відразу ж після завершення урочистого богослужіння.

Чаша, відзначає AFP, вже другий раритет, що пропадає в Люрді під час відвідин понтифіками цього шанованого католиками місця. У 2004 році злодії викрали вівтарний покрив через декілька хвилин після завершення урочистої меси, що проводилася попередником Бенедикта XVI, - Іоанном Павлом II.