ОСКАР: Новини кіно ОСКАР: Новини кіно

Королівські рецепти XIV століття викладуть в мережу

September 24, 2008

Бібліотека Джона Райландса, яка є складовою Манчестерського університету (John Rylands library) повідомила про те, що оцифрує і викладе в Мережу куховарську книгу "Forme of Cury", колекцію рецептів, що використовувалася при дворі англійського короля Річарда II і записану в 1390 році.

Як пише The Guardian, це пізньосередньовічне зібрання містить вказівки із приготування 205 страв, багато з яких давно забуті.

У текстовому вигляді рецепти опубліковані в проекті "Гутенберг". Окремі сторінки сфотографовані і прокоментовані на сайті Британської бібліотеки. У передмові до рецепту свинини в шавлії автор коментаря детально пише про те, чому це старовинне кулінарне зібрання важливе для істориків. Наприклад, в ньому згадані не тільки звичайні для Англії інгредієнти, але і дорогі статті кухонного імпорту, зокрема, оливкове масло, гвоздика, мускатний горіх, кардамон, імбир.

Крім того, в книзі містяться екзотичні рецепти приготування китового і тюленячого м'яса, журавлів і чапель, кроншнепів і дельфінів.

Заголовок для зібрання рецептів - "Forme of Cury" ("Кухонний список") - придумав в кінці XVIII століття антиквар Семюель Пегг (Samuel Pegge), що першим опублікував пергаментний сувій з рецептами у вигляді книги.

У планах бібліотеки Джона Райландса значаться оцифровка одного з найраніших рукописів "Кентерберійськіх розповідей" Джеффрі Чосера, перекладів Біблії англійською мовою 1500-х років і двох поем Джона Лідгейта, англійським поетом XV століття.