Вчені уточнили меню неандертальців ОСКАР: Новини кіно

Вчені уточнили меню неандертальців

September 24, 2008

Позвоночник дельфина, знайдений в печерах неандертальців. Фото авторів досліждженняУчені встановили, що неандертальці (Homo neanderthalensis) вживали в їжу морепродукти. Раніше вважалося, що вони харчувалися в основному м'ясом травоїдних тварин. Робота учених опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники проводили розкопки в печерах на побережжі Іспанії, де близько 40 тисяч років назад мешкали H. neanderthalensis. Крім останків крупних тварин, учені виявили раковини молюсків і кістки морських тварин - дельфінів і тюленів, які у той час водилися у великій кількості в цьому районі. На кістках останніх були знайдені сліди дії знарядь. Це вказує на те, що неандертальці рарізували тюленів на м'ясо. На кістках дельфінів нічого подібного знайти не вдалося, тому учені вважають, що цих тварин Homo neanderthalensis здобували заради жиру.

Традиційно вважається, що неандертальці були менш майстерними мисливцями, ніж предки сучасної людини. Нові результати спростовують цю учталену точку зору: лов тюленів вимагає хороших навиків і теоретичних знань.

Згідно із сучасними теоріями, неандертальці вимерли, не витримавши конкуренції з людьми. Останніми роками, проте, ряд археологічних знахідок і досліджень спростовує ця усталену думку. Так, наприклад, знаряддя неандертальців не поступалися за якістю знаряддям людей, а за деякими параметрами перевершували їх. В даний час ніяких вагомих альтернативних гіпотез про причини зникнення неандертальців у учених немає.