Британський папараці оштрафований за знімки принцеси Діани ОСКАР: Новини кіно

Британський папараці оштрафований за знімки принцеси Діани

September 20, 2008

Принцесса Диана. Фото из архива AFP.Паризький апеляційний суд визнав винним британського папараці Джейсона Фрейзера (Jason Fraser) у вторгненні в приватне життя принцеси Діани, повідомляє AFP в п'ятницю, 19 вересня. Фрейзер сфотографував принцесу Діану і її друга Доді аль-Файеда, що цілуються на яхті.

Апеляційний суд відмінив вердикт нижчестоячого суду від 2006 року про невинність фотографа і призначив Фрейзеру покарання у вигляді штрафу розміром 3000 євро. На таку ж суму оштрафований видавець французького щотижневого журналу France Dimanche за публікацію фотографій Діани і аль-Фаєда в 1997 році. 41-річний Фрейзер також повинен виплатити єгипетському мільярдерові Мухаммеду аль-Файеду, батьку друга Діани, 5000 євро як компенсацію моральної шкоди.

Мухаммед аль-Файед, власник одного з найфешенебельніших магазинів Лондона Harrods і паризького готелю готелю Ritz, подав до суду на Фрейзера через фотографії, зроблені ним незадовго до смерті принцеси Діани і Доді аль-Файеда у серпні 1997 року.

Папараці сфотографував Діану і аль-Фаєда, що цілувалися на яхті на узбережжі італійської Рів'єри і продав знімки провідним світовим таблоїдам. В цілому видання заплатили Джейсону Фрейзеру більше двох мільйонів євро. Фрейзера судили у Франції, оскільки знімки з британських газет були передруковані у французькій пресі, у тому числі і в журналі France Dimanche.

Суд в 2006 році ухвалив, що Фрейзер невинний тому, що Діана і аль-Фаєд, відпочиваючи на Рів'єрі, не приховували своїх відносин від фотографів і цілувалися відкрито.

Проте Апеляційний суд ухвалив діаметрально протилежне рішення. Суд відзначив, що фотограф не може тлумачити доступність людини для зйомки як "безумовну згоду на те, щоб його фотографували, а знімки були опубліковані". У рішенні також вказано, що могутні фотооб'єктиви, використовувані професійними фотографами, можуть зробити доступним для зйомки практично будь-яку людину.

Адвокат Джейсона Фрейзера заявив ЗМІ, що рішення Апеляційного суду "вельми сумнівне", тому воно буде оскаржено у Верховному суді Франції.

Принцеса Діана і її друг Доді аль-Файед загинули в автомобільній катастрофі в Парижі 31 серпня 1997 року. Паризький суд встановив, що відповідальність за загибель аль-Файеда і принцеси Діани лежить на водієві їх машини, що знаходився в нетверезому стані, і на папараці, які слідували за автомобілем принцеси. Цікаво, що Фрейзера, який переслідував Діану багато років, в ту ніч у Парижі не було.

Ось що заявив папараці, що сам став після тієї історії знаменитістю, в ефірі ВВС в 2001 році: "Так, я став тією людиною, яка розповіла світу про особисте життя Діани. Не можу сказати, добре чи погано, але мене запам'ятають саме за це".