Іспанський "Робін Гуд" відзвітував за вкрадене у багатих ОСКАР: Новини кіно

Іспанський "Робін Гуд" відзвітував за вкрадене у багатих

September 20, 2008

Іспанець Енрік Дуран (Enric Duran), що називає себе "Робіном Банком" (по аналогії з Робіном Гудом), представив співгромадянам фінансову звітність, повідомляє The Guardian. Дуран розповсюдив 200 тисяч екземплярів газети під назвою Crisis, в якій розповів, на що витрачені доходи від його афер.

Як cтверджує Дуран, за останні два роки він обманним шляхом отримав від 39 банків кредити на загальну суму майже в півмільйона євро (з урахуванням відсотків). Зокрема, для отримання кредитів шахрай створив фіктивну телекомпанію, а також забезпечив собі хорошу кредитну історію, виплативши декілька отриманих раніше позик. Згідно з опублікованими Дураном даними, один з банків, Cetelem, видав йому цілих п'ять кредитів.

Основну частину грошей шахрай передав радикальним громадським активістам: "Що може бути краще, - заявив він, - ніж грабувати тих, хто грабує нас, і розподіляти гроші серед груп, що викривають ситуацію, яка склалася, і що створюють їй альтернативи?"

Частину коштів, що залишилася, "Робін Банк" витратив на єдиний номер газети, який розповсюдили в публічних місцях Барселони його друзі і родичі. Крім того, в інтернеті Дуран розмістив відеозапис власного виступу.

"Робін Банк" оголосив, що не має наміру повертати довгі і запропонував банкірам добиватися його арешту. За наявними даними, кілька днів тому він виїіхав за кордон. Поліція і органи прокуратури поки не почали пошуки шахрая і пояснили, що чекають формального запиту від одного з постраждалих банків. Банкіри, з свого боку, відреагували на новину про "Робіна Банке" по-різному: одні висловили обурення, інші ж заявили, що його дії серйозно їх діяльності не пошкодили. У разі притягнення Дурана до суду і визнання його винним, іспанському Робіну Гуду загрожує тюремний термін до шести років.