Автор "Фітни" має намір зняти продовження антиісламського фільму ОСКАР: Новини кіно

Мешканці французького містечка відмовилися іменуватися "вандалами"

September 17, 2008

Мешканці французького містечка Ванту (Vantoux) в околицях Меца більшістю голосів проголосували за те, щоб називатися "вантузіанцамі", а не "вандалами", як це було раніше, передає AFP.

З ініціативою виступив мер Клод Беллей (Claude Bellei), який вирішив, що ім'я стародавніх варварів, які розграбували в п'ятому столітті римську Галію і Іспанію, а потім заснували королівство в Північній
Африці, не відповідає зовнішності порядних жителів Ванту.

За зміну імені висловилися представники 110 домогосподарств, 49 вважали за краще б залишитися вандалами. В цілому на референдум було висунуто декілька імен - похідних варіантів від назви міста.

Захисники найменування "вандали" указували на його глибоке історичне коріння, проте, як виявилось, воно не настільки вже стародавніше.  За словами одного із старожилів Ванту, Паскаля Беттенфельда (Pascal Bettenfeld), який вже 17 років тримає кафе "В Льосі", вандалами городян стали називати близько п'яти років тому.

Раніше, як відзначив Беттенфельд, жителів Ванту так і називали "ванту". А ім'я вандали пішло з легкої руки місцевого інтелектуала: він відкопав в архівах дослідження одного краєзнавця, що жив в XIX столітті, яке стверджувало, що назва міста Ванту нібито походить від "Vendi Haus" тобто "будинок Вандалів".

Мер міста, проте, дотримується іншої теорії, згідно якої ім'я "Ванту" пішло від латинського "ventusum" (легковажний), що відповідає сильним вітрам, які регулярно дмуть в регіоні.