Сьогодні у світі

Today in the world

За всі хвороби людини відповідальні 68 молекул

September 14, 2008

 Професор Джеймі Март з університету Каліфорнії в Сан-дієго стверджує, що всього лише 68 молекул відповідальні за всі захворювання людства.

Наскільки правим виявився учений в своїх висновках, ми дізнаємося, коли почнуть поступати відповіді на його публікацію в журналі Nature Cell Biology, повідомляє MIGnews.com.

Март проаналізував велику кількість досліджень, які були проведені в найрізноманітніших галузях науки, і з'ясував, що всього 68 з'єднань "будують" чотири фундаментальні компоненти кліток (нуклеїнові кислоти, білки, полісахариди і жири). Сам він є фахівцем в клітинній і молекулярній біології.

"Ці 68 молекул становлять структурний базис всього життя клітки", — говорить Март. Він також відзначає, що два компоненти (полісахариди і жири) проводяться в процесах, які ніяк не кодуються генами. Відповідно, саме вони можуть відповідати за походження багатьох важких захворювань.

Деякі учені порівнюють це відкриття із створенням періодичної таблиці хімічних елементів Дмитром Івановичем Менделєєвим (тільки в даному випадку наука — не хімія, а біологія).

І дійсно, інтеграція знань з різних сфер науки допомогла б структурувати отримані дані і виявити нові закономірності в багатьох процесах, пише membrana. Професор Март пише в прес-релізі університету так: "Я переконаний в тому, що біологам більше потрібна не широта пізнань, а глибше розуміння того, що вже відкрито".

ADVERTS


Купить диплом с проводкой , таможенный брокер, сборный груз, Международные перевозки
Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)