Сьогодні у світі

Today in the world

Марсіанські долини з'явилися в результаті дощів

September 10, 2008

Американським ученим вдалося встановити, що марсіанські долини з'явилися в результаті тривалої дії дощів. Про це повідомляється в офіційному прес-релізі на сайті Університету Каліфорнії в Санта Круз, співробітники якого брали участь в дослідженні. Робота прийнята до публікації в журнал Journal of Geophysical Research-Planets.

Для своєї роботи учені використовували складну комп'ютерну модель атмосферних процесів на Марсі. В результаті роботи машина видавала топографічну карту заданої ділянки поверхні планети. Всього учені провели більше 70 симуляцій. За допомогою статистичних методів отримані результати порівнювалися з високоточними топографічними даними про цю ж ділянку, зібраними безпілотними апаратами NASA.

Марсіанські долини зазвичай наводять як доказ того, що якийсь час назад (імовірно, близько 3,5 мільярдів років) клімат Марса був теплим і вологим.  Різні моделі розвитку Марса, проте, припускають різний ступінь вологості. Основним питанням є наступний: чи були на Червоній планеті дощи? Ученим вдалося відповісти на це питання ствердно.

Численні симуляції показали, що долини утворилися в результаті дії саме дощів. За словами дослідників, клімат на Марсі того часу нагадував клімат деяких районів Землі: були довгі періоди засухи, що перериваються короткими сезонами дощів. У ці сезони вода утримувалася на поверхні, покриваючи Марс мережею невеликих річок. За словами учених, цей період на червоній планеті продовжувався понад 10 тисяч років.

Конкуруючою гіпотезою була наступна: певна катастрофа (наприклад, падіння метеорита) викликала різке "зволоження" клімату, що обернулося повінню, яка тривала декілька сотень років.

Така повінь повинна була викликати наповнення кратерів водою. Через деякий час, вода розмивала б стінки кратерів і проривалася б назовні. Комп'ютерна модель показала, що це повинно привести до появи деревоподібної структури долин – від ширших утворень на всіх напрямках відходили вужчі русла. Основним аргументом проти цієї гіпотези учені називають те, що подібних структур на поверхні Марса не спостерігається.

ADVERTS

элитное жилье сочи, сочи жилье, квартира море Предлагаем купить аттестат за 11 класс спецпредложение
Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)