Сьогодні у світі

Today in the world

Національна бібліотека Китаю стала третьою в світі за площею

September 9, 2008

Національна бібліотека КитаюВідкриття нової будівлі Національної бібліотеки Китаю, що відбулося у вівторок в Пекіні, зробило її третьою в світі за займаною площею, повідомляє агентство Xinhua.

Разом з новою будівлею загальна площа бібліотеки склала 250 тисяч квадратних метрів. Її випереджають тільки Національні бібліотеки Франції і США.

Будівництво нової будівлі Національної бібліотеки тривало з кінця 2004 року і обійшлося Китаю в мільярд 220 тисяч юанів (майже 180 мільйонів доларів). Будівляна сході Пекіна займає площа в 80 з половиною тисяч метрів. В день її можуть відвідати майже вісім тисяч читачів, яким буде видано близько 600 тисяч книг. Крім того, нова будівля бібліотеки обладнана 460 комп'ютерами з виходом в інтернет, а також забезпечена бездротовим доступом.

Окрім читальних залів, книгосховищ і спеціальної зони для стародавніх книг і рукописів, в новій будівлі також розташовується цифрова бібліотека з 200 терабайтами інформації.

Крім того, планується відкрити спеціальний бібліотечний кабельний телеканал, по якому транслюватимуться лекції і демонструватися різні виставки, а також організувати розсилання SMS-повідомлень передплатникам з бібліотечною інформацією що цікавить їх.


Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)