Сьогодні у світі

Today in the world

IBM створить другий петафлоповий суперкомп'ютер

September 6, 2008

Прототип суперкомпьютера IBM. Иллюстрация пресс-службы компании Компанія IBM підписала контракт з Національним центром прикладних систем для суперкомп'ютерів при університеті штату Ілінойс на виробництво суперкомп'ютера Blue Water, повідомляє Vnunet. Продуктивність Blue Water, який використовуватиметься для  наукових розрахунків, становитиме не менше петафлопа.
Передбачається, що суперкомп'ютер Blue Water буде запущений не пізніше 2011 року. Вартість обчислювального комплексу не повідомляється.

Відомо, що Blue Water складатиметься з 200 тисяч процесорних ядер, об'єм його оперативної пам'яті перевищить один петабайт. Сумарна місткість пам'яті його дискових накопичувачів буде становити10 петабайт.

Зараз потужність лише одного суперкомп'ютера в світі перевищує петафлоп - це обчислювальний комплекс IBM RoadRunner. Він був запущений компанією IBM в червні нинішнього року і використовується американськими військовими для моделювання процесів, пов'язаних з використанням ядерної зброї.

В кінці серпня китайці повідомили про намір створити суперкомп'ютер потужністю один петафлоп до 2011 року і оголосили про запуск суперкомп'ютера Dawning 5000 потужністю 160 терафлопс. Це зробило Китай другою країною в світі, після США, що зуміла створити суперкомп'ютер продуктивністю понад 100 терафлопс.


Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)