Сьогодні у світі

Today in the world

Вовки виявилися любителями риби

September 3, 2008

Канадський вовкКанадські зоологи з Університету Вікторії встановили, що вовки люблять рибу більше, ніж м'ясо. Раніше вважалося, що до рибного лову ці хижаки вдаються у разі відсутності іншої здобичі. Робота учених опублікована в журналі BMC Ecology.

В рамках дослідження зоологи вивчали взаємодію хижак-жертва для вовків канадської провінції Британська Колумбія. Протягом чотирьох років учені вели спостереження за вісьма вовчими зграями. Раціон тварин визначався аналізом фекалій і зразків шерсті.

В результаті було встановлено, що навесні і влітку вовки харчуються в основному м'ясом оленів і інших тварин (більше 95 відсотків від всієї їжі). Проте восени, коли лосось заходить в річки на нерест, процентна частка риби в "меню" вовків складає більше 70 відсотків.

За словами учених, такаповедінка вовків цілком розумна. Лососі зростають в річках і виходять в океан розміром всього декілька сантиметрів. Протягом п'яти років риба набирає вагу, і в кінці життя повертається вгору за течією річок на нерест. При цьому її харчова цінність у декілька разів перевершує харчову цінність м'яса оленів і інших тварин. Крім того, риба є зручною здобиччю, оскільки повертається завжди відомими шляхами, на відміну від копитних, шляхи міграції яких відносно непередбачувані.

Tags: british columbia, coastal, ungulate prey, wolves


Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)