Сьогодні у світі

Today in the world

У Британії склали географічну "карту щастя"

August 30, 2008

В Британии составили географическую "карту счастья" Дослідження, проведене британськими ученими, показало, що найщасливішим місцем країни можна вважати графство Певіс (Уельс), а найнещаснішим — столицю Шотландії Едінбург, повідомляє Б-б-сі.

Дослідження засноване на даних масштабного соціологічного опитування, проведеного по всій Великобританії з метою з'ясувати рівень матеріального благополуччя сімей. Крім цього учені з університетів Шеффілда і Манчестера враховували такі чинники як рівень розвитку установ охорони здоров'я і освіти, а також показники зайнятості.

Дослідники встановили, що з 273 районів Великобританії найкраще живеться людям в графстві Певіс — найменш населеному графстві Уельсу, а точніше в містечках Брекнок, Монтгомері і Реднор.

Головною несподіванкою для укладачів "карти щастя" виявилося останнє місце Едінбурга.  Досі столиця Шотландії, де проходить всесвітньо відомий театральний фестиваль і багато інших цікавих культурних подій, мала репутацію міста, що цілком схиляло до щастя.

Показово, що за рівнем матеріального благополуччя вісім місць з першої десятки знаходяться в Шотландії і на півночі Англії, а за рівнем щастя, картина вийшла абсолютно іншою. Дослідники підкреслюють, що щастя більшою мірою є продуктом особистих переживань, ніж фізичних і матеріальних обставин.

Друге місце в "щасливому" рейтингу займає англійське місто Манчестер. На третьому, до здивування дослідників, опинилася область Західний Лотіан, що межує з "нещасним" Едінбургом.

В той же час учені вважають, що для людського щастя набагато важливіше відчуття соціальної єдності і міжособові відносини, ніж географічне положення.  Дімітріс Баллас з Університету Шеффілда приводить приклад зі ставленням до життя безробітних: "Наприклад, ми можемо сказати, що безробітні люди в цілому щасливіші в тих регіонах, де високий рівень безробіття", - говорить він. "Ті ж безробітні відчувають себе погано, коли рівень безробіття низький і більшість людей навколо чимось зайняті. Цей факт підкреслює саме важливість соціальної єдності і відчуття справедливості", - вважає Д.Баллас.

Окремо наголошується, що міжособові відносини складаються набагато гірше в районах, де велика соціальна нерівність.

Учені також визначили, що важливим чинником благополуччя є те, як довго люди живуть в конкретному місці. За оцінками дослідників, щоб знайти відчуття душевного комфорту і відчути себе щасливішим потрібно прожити на одному місці п'ять і більше років.


Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)