Сьогодні у світі

Today in the world

Порятунок Тиціана коштуватиме сто мільйонів фунтів

August 29, 2008

Тициан "Диана и Актеон". Фрагмент репродукции с сайта artchive.comГерцог Сазерленд, один з найбагатших британців, готовий поступитися казні двома картиною пензля ренесансного художника Тиціана за сто мільйонів фунтів стерлінгів (184 мільйони доларів). Якщо ці кошти не будуть зібрані, то герцог виставить полотна на продаж. За даними The Times, їх сумарна вартість становитьє 300 мільйонів фунтів (552 мільйони доларів).

Перші 50 мільйонів фунтів необхідно зібрати до 31 грудня 2008 року для порятунку картини "Діана і Актеон", що виставлена в Національній галереї Шотландії в Едінбурзі. Ще 50 мільйонів британцям потрібно буде акумулювати протягом чотирьох років - на полотно "Діана і Каллісто", що тимчасово зберігається в тому ж музеї.

У стінах Національної галереї Шотландії виставлено 27 робіт "старих майстрів" з так званої Бріджуотерської колекції, що належить герцогові Сазерленду.

Обидва Тиціани входять в цю збірку. Якщо 100 мільйонів, які хоче отримати герцог, буде зібрано, то Бріджуотерська колекція залишиться в музеї ще на 21 рік.

Джерело The Times повідомляє, що секретар міністерства культури Енді Бернем звернувся в казначейство з проханням про надання гранту на викуп Тиціана. Йдеться про суму в 10-20 мільйонів фунтів стерлінгів.Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)