Сьогодні у світі

Today in the world

Учені виявили причини вимовляння немовлятами першими слів "мама" і "тато"

August 28, 2008

Кадр з мультсеріалу The Simpsons Учені з Університету Британської Колумбії з'ясували, чому першими словами немовляти найчастіше є "мама" і "тато". У прес-релізі на сайті університету дослідники повідомляють, що секрет полягає в складах, що повторюються. Докладна стаття опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Science.

Фахівці вирішили з'ясувати, які слова викликають посилення мозкової активності у новонароджених. Учені програвали 22 немовлятам двох-трьох днів від народження слова, що закінчуються складами (наприклад, "мубаба" або "пенана"), що повторюються, або що не повторюються (наприклад, "мубаге" або "пенаку"). Вимірювання показали, що при повторах у немовлят спостерігалося збільшення активності в скроневій і лівій лобовій частинах кори головного мозку. Слова без повторів не викликали помітної активізації.

Ліва лобова частина відповідає за якості, що визначають особу людини: увага, абстрактне мислення, здатність до самоконтролю і критичної самооцінки. Скроневі частини обробляють слухові відчуття, "перетворюючи" звуки на слова, зрозумілі людині.

На думку авторів роботи, їх результати пояснюють, чому в більшості мов "дитячі" назви батька, матері, бабусі і дідуся - які часто є першими вимовленими словами - такі схожі. Наприклад, в російському - "тато", "мама", "баба", в італійській "папа" (papa), в угорському - "тата" (tata).

Про глибше розуміння розвитку у новонароджених здатності сприймати слова говорити поки рано, оскільки досі більшість робіт із дослідження сприйняття граматичних структур проводилися за участю більш старших дітей або дорослих.

Tags: first words, newborn, scientist, secret, unveils


Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)