Сьогодні у світі

Today in the world

Ватикан повірив в "братів-інопланетян"

August 24, 2008

Ватиканская обсерватория. Фото с сайта clavius.as.arizona.eduГоловний астроном Ватикану, священик-єзуїт Хосе Габріель Фунес (Jose Gabriel Funes) в інтерв'ю ватиканській газеті L'Osservatore Romano заявив, що віра в інопланетян не протирічить Біблії, відзначивши ймовірність наявності у Всесвіту розумних форм життя, повідомляє агентство AP.

Заперечувати можливість існування інопланетного життя означає обмежувати всевладдя Бога, вважає Фунес, відзначаючи, що навіть якщо прибульці існують, вони теж створені Богом, який створив Всесвіт і людину.

"Як ми можемо заперечувати, що життя могло виникнути десь ще, окрім Землі? Вважаємо ж ми земних істот "братами" і "сестрами", то чом би не припустити, що існують "брати-інопланетяни"? Якщо вони є, то вони теж частина всесвіту", - розповів Фунес.

За словами словах Фунеса, не дивлячись на віру в те, що світ був створений Богом, він вважає теорію Великого вибуху найбільш розумним поясненням виникнення Всесвіту.

Фунес також закликав церкву і наукове співтовариство забути розбіжності, викликані переслідуванням Галілео Галілея, який в 1633 році був звинувачений в єресі, після того, як оголосив, що геліоцентрична система світу, запропонована Коперніком, правильна. Згідно з тодішнім ученням Церкви, центром Всесвіту була нерухома Земля, навколо якої оберталася решта всіх планет.

У результаті Галілей був вимушений відректися від своїх ідей під загрозою страти і до кінця життя знаходився під наглядом інквізиції. У 1992 році Тато Римський Іоанн Павло II офіційно визнав, що вирок Галілею був помилкою, викликаною "взаємним нерозумінням".

За словами Фунеса, наука, особливо астрономія, не протирічить релігії, а Папа Римський Бенедикт XVI приділяє дуже багато уваги вивченню відносин між вірою і розумом.


Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)