Сьогодні у світі

Today in the world

У магнітному полі Землі виявлені небезпечні зміни

August 20, 2008

Линии напряженности магнитного поля Земли. Иллюстрация Gary A. Glatzmaier (UCSC)Найближчим часом магнітне поле Землі може ослабіти, позбавивши штучні супутники захисту, що знаходяться на орбіті, від сонячної радіації. До такого висновку прийшли німецькі геофізики, проаналізувавши дані про зміни земного ядра за дев'ять років. Стаття учених була опублікована в журналі Nature Geoscience. Основні висновки роботи наводить портал space.com.

Дослідники стверджують, що в останні декілька місяців зміни магнітного поля були особливо сильними. Досі їм не вдавалося зафіксувати настільки різких "рухів". Магнітне поле міняється в районі південної частини Атлантичного океану. У цьому місці його "товщина" становить біля однієї третини від "нормальної". Всього за останні 150 років поле ослабло на десять відсотків.

Вважається, що магнітне поле Землі утворюється через рухи металевого (а значить, електропровідного) рідкого ядра нашої планети.

Краплиноподібне поле тягнеться в космос на відстань близько 58 тисяч кілометрів. Воно захищає флору і фауну Землі, а також супутники, що обертаються по навколоземній орбіті, від інтенсивного сонячного випромінювання. Періодично магнітне поле міняє свою "орієнтацію": його полюси міняються місцями. Останній раз така зміна відбулася 780 тисяч років назад. Вимірювання руху земного ядра, проведене за допомогою супутників CHAMP і Orsted показали, що найближчим часом повинна відбутися чергова зміна полярності.

Tags: earth, magnetic field, nature geoscience


Add Comment

Add Comment

Your Name: (Required)
Comment:

Please enter the 4 to 6 character security code:

(This is to prevent automated comments.)