Фанатів фільму про Бетмена звинуватили в терористичній змові

August 20, 2008

Хит Леджер в роли Джокера в фильме "Темный рыцарь" Двоє американських підлітків після перегляду фільму про Бетмена "Темний лицар" надихнулися прикладом лиходія Джокера у виконанні Хіта Леджера і почали всюди розкидати гральні карти з погрозами, повідомляється на сайті телеканалу ABC.

Джастін Колбі Діріко (Justin Colby Dirico) і Брайен Юджін Стаффорд (Bryan Eugene Stafford) залишали карти в супермаркетах і під двірниками на лобових шклах автомобілів. На одній з них, наприклад було написано "Смерть. 8/15/08".

Це викликало паніку серед жителів двох невеликих містечок Піарісбург (Pearisburg) і Крістіанбург (Christiansburg) в штаті Вірджинія. Підлітків вирахували і заарештували, пред'явивши звинувачення в змові з метою здійснення теракту, що передбачає покарання до 20 років позбавлення волі.

Їх звільнили під заставу в 5 тисяч доларів за кожного, слухання у справі призначені на кінець серпня. Самі Діріко і Стаффорд говорять, що хотіли просто пожартувати, і заявляють, що розкаюються в скоєному.

Проте, навіть якщо з них знімуть звинувачення в змові з метою теракту і перекваліфікують його на хуліганство і порушення громадського порядку, в поліції вважають, що покарання повинно виявитися достатньо суворим.

Представники правопорядку відзначають, що жителі штату Вірджинія, де в квітні 2007 року студент Чо Сін Хі влаштував бійню в політехнічному університеті, застреливши 32 людини, подібні жарти сприймають особливо важко.