СВІТ ЦІКАВИХ НОВИН

 

Світові запаси ванілі опинилися під загрозою

 

24/12/2008

 

Стручки ванили. Фото пользователя Bouba с сайта wikipedia.orgМадагаскарські дослідники встановили, що світові запаси ванілі знаходяться під загрозою, повідомляє New Scientist. За словами біологів, найближчими роками значна частина світових посівів цієї рослини може просто загинути.

 

Учені обстежували плантації ванілі на Мадагаскарі, який є найбільшим постачальником цих прянощів на ринку, - на його частку доводиться більше половини світового виробництва ванілі. Виявилось, що понад 80 відсотків посівів заражено невідомим науці грибком.

 

На думку дослідників, цей факт є наслідком зростання цін на прянощі в 90-х роках минулого століття. Щоб отримати максимальну вигоду селяни нехтували правильною технологією розведення, садячи рослини ванілі дуже близько одне до одного. Це призвело до зменшення кількості сонця, що отримується окремими паростками, створивши сприятливі умови для розвитку грибкових захворювань.

 

Ваніль - рід багаторічних ліан. Також ваніллю називають стручки, які виростають на ліані. Через складність технічного процесу виробництва ваніль є на сьогоднішній день однієї з найдорожчих прянощів. В основному вона використовується при виробництві кондитерських виробів.