СВІТ ЦІКАВИХ НОВИН

 

Фінські поліцейські знайшли ДНК злочинця у комара

 

24/12/2008

 

Фото с сайта michigan.govФінські поліцейські змогли вирахувати викрадача автомобіля за зразком його крові, яку "зберіг" комар. ДНК, виділена із зразка, співпала з ДНК одного із злочинців, який знаходиться у базі поліції.

 

Розшукувана машина була викрадена у червні 2008 року з міста Лапуа (Lapua), розташованого в 380 кілометрах на північ від Хельсінкі. Незабаром автомобіль був знайдений в 25 кілометрах від місця викрадення, на залізничній станції в містечку Сейняйоки (Seinaejoki). При огляді машини поліцейські помітили комара, що літав по салону. Поглянувши на черевце комахи, охоронці порядку побачили, що недавно комар когось укусив, і його відправили до лабораторії для аналізу.

 

Чоловік, чия ДНК співпала з ДНК, "отриманою" від комара, заперечує всі звинувачення, запевняючи, що не крав машину, а лише попросив її власника підвезти його. Долю підозрюваного вирішить прокурор.

 

Фінські поліцейські розповіли, що вони нечасто використовують комах для розкриття злочинів, уточнивши, що під час навчання ніхто не розповідав їм про необхідність шукати комарів на місці злочину. Знайти маленького комара у великому салоні вдалося тільки завдяки дуже ретельному огляду, додали правоохоронці.