СВІТ ЦІКАВИХ НОВИН

 

Імунітет тасманійського диявола виявився дуже слабким

 

20/12/2008

 

Тасманийский дьявол. Фото с сайта jasonlouv.comУ самця тасманійських дияволів на ім'я Седрік, який, як вважалося раніше, володів імунітетом до вірусного раку, виявилися симптоми цього захворювання, повідомляє ВВС News. Це означає, що надіям на швидке виявлення ліків від цієї небезпечної хвороби не судилося збутися. Щоб врятувати Седріка, біологам довелося провести операцію із видалення пухлин.

 

Зараз тасманійські дияволи знаходяться на межі вимирання через епідемію вірусного раку. Це небезпечне захворювання викликає безконтрольне зростання пухлин на морді тварин. В результаті диявол втрачає здатність бачити, харчуватися і вмирає з голоду.

 

Седрік був спійманий минулого року. Тоді ж учені ввели тварині ослаблені штами вірусу. Симптомів захворювання у Седріка не з'явилося, а в крові були виявлені антитіла. Це дало вченим надію на отримання ліків проти небезпечного захворювання. Тепер біологи планують провести докладний аналіз пухлин, що утворилися, щоб визначити, чому імунітет Седріка перестав працювати.

 

В даний час тасманійськім дияволам доводиться боротися з епідемією "природними" методами. Наприклад, у дитинчат прискорилося статеве дозрівання. Окрім цього з'ясувалося, що тепер самки здатні давати потомство цілий рік (раніше цей період обмежувався двома-трьома тижнями).