Автор "Фітни" має намір зняти продовження антиісламського фільму ОСКАР: Новини кіно

Автор "Фітни" має намір зняти продовження антиісламського фільму

16.04.2009

Голландський ультраправий політик Гіірт Вілдерс (Geert Wilders), що прославився створенням антиісламського фільму "Фітна", має намір зняти продовження картини, повідомляє AP з посиланням на видання De Telegraaf.

За словами Вілдерса, продовження відрізнятиметься від першої частини. "Це наступна фаза", - підкреслює політик. Він має намір передбачити наслідки масової імміграції мусульман в європейські країни і запропонувати можливі шляхи вирішення цієї проблеми.

У 17-хвилинному фільмі, який вперше з'явився на сайті політика в березні 2008 року, були показані відеозаписи терористичних атак, зокрема тих, що відбулися в США у 2001 році. Відеоряд супроводжувався читанням цитат з Корану, що закликають до війни з "невірними".

Вілдерс назвав викладені в Корані ідеї фашистськими і заявив, що вважає іслам небезпечним для західної культури.

Фільм "Фітна" викликав протести мусульман по всьому світу. Не залишилися осторонь і офіційні структури.

Дипломати розцінили фільм "як провокаційний, здатний привести до тих же негативних наслідків, як і недавня історія з публікацією у ряді європейських ЗМІ карикатур на пророка Мухаммеда". Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун назвав фільм "образливим і антиісламізмом".

Самому Вілдерсу був заборонений в'їзд в низку європейських країн. У лютому 2009 року політику було відмовлено у видачі британської візи.

Апеляційний суд Амстердама незабаром почне розгляд справи Вілдерса, який звинувачується в розпалюванні релігійної ненависті і дискримінації мусульман.