СВІТ ЦІКАВИХ НОВИН

 

Американське товариство кінокритиків назвало кращі фільми року

 

5/01/2009

 

Кадр из фильма "Вальс с Баширом". Изображение с официального сайтаНаціональне товариство кінокритиків (National Society of Film Critics) назвало анімаційну картину "Вальс з Баширом" (Waltz With Bashir) кращою кінороботою 2008 року.

 

"Вальс з Баширом", документальний фільм, знятий і написаний ізраїльським режисером Арі Фольманом, є спробою художнього осмислення подій Ліванської війни 1982 року. У створенні фільму брали участь люди, що воювали на тій війні разом з Фольманом і які озвучили у фільмі самих себе.

 

Що стосується решти номінацій, то призів за кращу режисуру і кращий сценарій був удостоєний режисер і сценарист фільму "Безтурботна" (Happy-Go-Lucky) Лі Майк. Салі Хоукінс, яка зіграла у фільмі головну роль, одержала нагороду за кращу жіночу роль; призу за кращу чоловічу роль був удостоєний Шон Пенн, який зіграв у фільмі "Харві Мілк" (Milk).

 

Нагороди національного Товариства кінокритиків вважаються одними з найпрестижніших в США. До складу Товариства на даний момент входить 63 особи; нагороди традиційно вручаються на початку січня за підсумками їх голосування.

 

Вибір членів Суспільства як правило відрізняється від вибору членів Американської кіноакадемії на відміну від, наприклад, Національної ради кінокритиків, яка звичайно вибирає кращими фільми, які згодом одержують "Оскар" або які претендують на нього.